Grįžti
Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

„Rainbow Challenge“ programėlė jaunimui savanoriškam darbui

Renginio metu bus teikiamas vertimas į gestų kalbą. Bus pristatyta VJOSAS narės,  Tolerantiško Jaunimo Asociacijos vykdomo projekto „Rainbow Challenge“ už LGBT teises ir galimybes“ iniciatyva. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Žmogaus teisių organizacijų koalicijai rengiant šešėlinę ataskaitą Jungtinių Tautų organizacijai už penkmečio pažangą žmogaus teisių srityje, pagal Visuotinės periodinės peržiūros mechanizmą ir tuo pagrindu bendraujant su regionuose veikiančiomis organizacijomis ir asmenimis, dar labiau išryškėjo, kaip pasireiškia LGBTQI+ asmenų prasta įtrauktis į visuomeninę veiklą žmogaus teisių srityje nuo sostinės nutolusiuose regionuose.

Pastebėta, jog Lietuvos mažesniuose miestuose ir kaimuose LGBT+ asmenys gyvena didesnėje baimėje, diskriminacijos, stigmatizacijos rizikoje, jei atsiskleistų ar jų veikla būtų vieša[1].

Renkant duomenis šešėlinei ataskaitai ir bendraujant su Tolerantiško Jaunimo Asociacijos nariais regionuose buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad mažuose miesteliuose veikia tokios organizacijos kaip Skautai, Ateitininkai, Bočiai, nes jos savo veiklų organizavimui gauna erdves parapijose, savivaldos įstaigose. Žmogaus teisių organizacijos tokių galimybių neturi ir veikia pogrindyje. Asmenys dėl stigmatizacijos bijo veikti viešai, todėl sudėtinga plėtoti veiklą, nesant palaikymo iš šalies. Taip pat didele problema įvardinta nuolatinė asmenų kaita, nes drąsesni, ypač jauni žmonės linkę išvykti iš regionų mokslams, darbui.

Todėl priėjome išvados, kad Lietuvoje trūksta įtraukių, prieinamų ir saugią veiklą užtikrinančių priemonių, kurios paskatintų asmenis domėtis ir veikti individualiai ar per susivienijimus.

Sukūrėme atviro kodo instrumentą – mobilią programėlę „Rainbow Challenge“, kuri naudojant interaktyvius metodus sieks sudaryti geresnes galimybes savanoriauti žmogaus teisių srityje savo regione, padės rasti netoliese vykstančias iniciatyvas, o už atliktas veiklas bus įvertinama. Nors programėlė pritaikyta LGBTQ+ problematikai, tačiau atviras kodas leidžia ją prisitaikyti ir kitoms žmogaus teisių iniciatyvoms.

[1] Žibas K., Sabatauskaitė B. supra note 1, p. 20, 24.

Dalyvauja:

  • Karina Klinkevičiūtė, mobilios programos kūrimo grupės vadovė, IT specialistė;
  • Ieva Sargautytė, dizainerė, programuotoja.

Moderuoja: Artūras Rudomanskis.

 

Būtina registracija: www.nztf.lt.

gruodžio 10Pn 2021
13:45 - 15:00
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51
Vilnius, 01109 Lietuva
+ Google Map
Telefonas:
+37061201192