Grįžti

Universiteto LGBT+ grupė

Universiteto LGBT+ grupė

Rimas Prokopovičius

Pirmininkas

+370 641 73097

pirmininkas@universiteto.lgbt

Esame savanoriška, ne pelno siekianti visuomeninė jaunimo organizacija, siekianti burti Vilniaus ir Kauno aukštųjų mokyklų LGBT+ studentus ir juos palaikančiuosius, skatinti universiteto bendruomenės narių lygiavertiškumą ir ugdyti visuomenės pagarbą žmogui.


Grupė neformaliai veikė nuo 2015 metų, o formalią veiklą pradėjo 2018 metų rudenį.

Organizacijos misija

Telkdami LGBT+ žmones aukštųjų mokyklų bendruomenėje, kuriame erdvę jų asmeninei saviraiškai, atstovaujame Lietuvoje ir Europoje bei šviečiame visuomenę žmogaus teisių temomis.

Organizacijos veiklos ar veiklų sritys:

Bendruomenė. Telkiame universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų LGBT+ asmenis ir juos palaikančiuosius, rengiame bendruomenės vakarus, bendras filmų peržiūras ir kitas laisvalaikio veiklas nariams, savanoriams ir mūsų draugams. 

Švietimas. Sprendžiame LGBT+ žmonėms svarbių sveikatinimo ir švietimo klausimus. Rengiame visai mūsų bendruomenei ir miestams atviras paskaitas, diskusijas ir kitus renginius, pristatančius mokslu grįstą informaciją apie LGBT+ ir lyčių studijas, rašome straipsnius ir kalbiname žmones Vilniaus Universitete ir už jo ribų apie LGBT+ kultūrą Lietuvoje. Kuriame radijo laidą ,,Aš ne prieš juos, bet…”

Atstovavimas. Stipriname LGBT+ bendruomenės vaidmenį žmogaus teisių srityje. Atstovaujame LGBT+ bendruomenę universitetuose, keliame juose kylančias problemas ir inicijuojame problemų sprendimą. 

Organizacijos vertybės:

Atvirumas įvairovei
Bendruomeniškumas
Lygybė

Prisijungimas prie organizacijos:

Kiekvienas Vilniaus ir Kauno aukštųjų mokyklų studentas, laisvasis klausytojas, alumnas, mainų programos dalyvis ir buvęs ar esamas darbuotojas, pritariantis Universiteto LGBT+ grupės tikslams, gali tapti asociacijos nariu. Net jei esi kitų miestų aukštosios mokyklos studentas gali tapti savanoriu ir prisidėti prie atviresnės universitetinės bendruomenės kūrimo.

Prisijungęs prie organizacijos tapsi didžiausios Lietuvoje LGBT+ ir juos palaikančiųjų akademinės bendruomenės nariu, prisidėsi  prie pirmosios universitetinės LGBT+ organizacijos stiprinimo Lietuvoje bei galėsi dalyvauti ir organizuoti kviestinių lektorių paskaitas, diskusijas ir dirbtuves žmogaus teisių, psichologinės pagalbos ir LGBT+ kultūros temomis.
Nario anketa: https://universiteto.lgbt/tapk-nariu/ Savanorystės anketa: https://universiteto.lgbt/tapk-savanoriu/